rk nevolať !!!

. . .

Príbeh jednej inzercie

       Voľba majiteľa predávať si nehnuteľnosť sám, je úplne normálna vec. Človek by ale v takom prípade predpokladal, že takýto predávajúci má pravdepodobne dostatok skúseností v obchodovaní s nehnuteľnosťami a s okolnosťami s tým spojenými, je dostatočne rozhľadený minimálne o reálnych cenách v lokalite a preto má záujem predávať si svoju nehnuteľnosť sám, bez možností a skúseností realitnej kancelárie. Na konci takejto inzercie nájdete často poznámku „RK NEVOLAŤ !“ a z môjho pohľadu by to samozrejme malo byť rešpektované.

"Napísať tento článok ma priviedol pohľad na jednu inzerciu. Jednu konkrétnu inzerciu rodinného domu." 

       Keď sa na jeden inzerát predaja domu pozeráte už takmer 5 rokov, tak vám konanie majiteľa príde už trošku zvláštne. Ak však poznáte bližšie príbeh takéhoto domu ... (viac)

Viac

dôverujte odborníkom

...

Dôverujte odborníkom, alias maximalizujte svoj zisk

Každá práca má svoje úskalia a pokiaľ si nie ste istý postupom a obzvlášť pri takom úkone, ako je predaj vášho najhodnotnejšieho majetku, obráťte sa na skúsenosti a férovú podporu odborníkov. Naša práca často zahŕňa odbornosti iných profesií. Často sa napríklad stáva, že maklér musí byť zároveň aj akýmsi mediátorom v procese medzi spoluvlastníkmi na predávajúcej strane. Spoluvlastnícke vzťahy v rodine bývajú často zasiahnuté neschopnosťou dohodnúť sa a aj tu býva priestor pre nestranného sprostredkovateľa, ktorý bude hlavne zastupovať správnosť, férovosť a odbornosť.

Počas môjho pôsobenia som sa stretol s mnohými typmi ľudí. Jedna skupina z nich presne vie čo chce a bez váhania sa odovzdávajú do rúk odborníkov, druhí potrebujú objasniť problematiku a čas na rozhodnutie sa. Potom je tu tretia skupina, a to sú tí... (viac)

 • Minimalizujte náklady
 • Šerite svoj čas
 • Maximalizujte zisk
 • Dôverujte odborníkom
Viac

VIETE KOĽKO STOJA ?!?

...

Nepredávajte to cez nich !!! Viete koľko stoja ?!?

Asi by bolo dobré bližšie objasniť túto vetu, ktorú som dnes zas a znova počul v momente, keď som Predávajúcemu klientovi obhliadal byt za účelom nastavenia trhovej ceny nehnuteľnosti.

Jedná sa o štandardnú situáciu, keď si klient objedná službu nastavenia trhovej ceny nehnuteľnosti, či už je to za účelom dedičstva, vysporiadania, alebo predaja nehnuteľnosti. Službu nastavenia predajnej ceny osobne považujem za jednu z najzákladnejších a najdôležitejších služieb pri predaji nehnuteľnosti. Od toho momentu sa totiž odvíja priebeh celého predaja, a ten môže byť dobrý, priemerný, alebo úplne zlý a tiež výsledná predajná cena môže byť dobrá, alebo môžete byť aj milo prekvapení až za koľko sa dala Vaša nehnuteľnosť ... (viac)

 • Aký je zámer suseda vplývať na Váš predaj?
 • Predávajte s rozumom.
 • Vie sused viac ako realitný maklér?
 • Predávajte s profesionálom.
Více

REALITNÁ BUBLINA JE NAPNUTÁ

a meniaca doba mení ceny nehnuteľností a aj rozhodovanie v záujme o ich kúpu.

...

Po dvoch náročných rokoch covidu sme sa nestihli spamätať a plynule sme sa preniesli do ďalšieho nepríjemného obdobia vojnového konfliktu za našou východnou hranicou. V oblasti obchodu s nehnuteľnosťami sa preto všetky opatrenia naďalej zrkadlia v meniacom sa záujme o predaj a kúpu nehnuteľnosti.

Keď spočiatku narastal záujem o „zelené“ nehnuteľnosti, ako chatky, záhradky a pozemky, ceny týchto nehnuteľností úmerne rástli so záujmom o ich kúpu. K záujmu investovať do kúpy nehnuteľnosti sa pripojila aj narastajúca inflácia a v spojitosti s výhodným dofinancovaním kúpy nehnuteľnosti hypotekárnym úverom, narastal počet dopytujúcich klientov po takmer každom type nehnuteľnosti, čo sa znovu premenilo do nárastu cien nehnuteľností. ... (viac)

 • Je dobrým časom koniec?
 • Všetko môže byť aj inak
Viac

Realitné kancelárie RE/MAX rastú na búrlivom trhu s nehnuteľnosťami

Napriek dvom rokom pandémie slávi franšízingová sieť realitných kancelárií RE/MAX svoj historicky najlepší rok na Slovensku.

RE/MAX zúročuje rastúci trh s nehnuteľnosťami

16 rokov na trhu ju vynieslo na prvé priečky nielen v počte predajov, ale aj objeme a dôveryhodnosti u klientov. Medziročný rast tržieb kancelárií o 16 % je závideniahodný v každom odvetví. ...

Napriek obavám o zdravie trhu s nehnuteľnosťami počas pandémie sa ukázalo, že dopyt po bývaní je rovnako silný ako roky predtým. V čase neistoty sa zákazníci obracajú na značky, ktorým dôverujú. Myslí si to aj 3 000 klientov, ktorí sa na realitné kancelárie RE/MAX v roku 2021 s dôverou obrátili a ... (viac)

 • 16 rokov na Slovenskom trhu
 • Jednotka medzi realitnými kanceláriami
 • 3000 spokojných klientov ročne
 • 5x najdôveryhodnejšia značka
Viac

Príspevky na ubytovanie
utečencov z Ukrajiny

Ako príspevok získať?
Aká je jeho výška a akú zmluvu podpísať?

...

Vojna na Ukrajine vyhnala do dnešného dňa z domovov takmer 4 milióny ľudí. Tí bezpečie a útočisko hľadajú aj na našom území. Slovenská republika v rámci snahy pomôcť nášmu východnému susedovi pristúpila k niekoľkým opatreniam aj v oblasti bývania pre ukrajinských vojnových utečencov. Práve na tieto sa zameriame v ďalšom texte.

...

 • Príspevok na ubytovanie odídenca
 • Ako vzniká nárok na príspevok
 • Dočasné útočisko
 • Nájomná zmluva a nárok na príspevok
Viac